Головна     Історія     Адміністрація     Структура     Сорти     Технології     Послуги     Видання     Підготовка кадрів     Довідкова інформація

 
 

8 лютого відбувся Стартова прес-конференція проекту "Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства"

8 лютого 2018 р. відбулася Стартова прес-конференція проекту "Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства", який реалізує Єврорегіон "Дністер" в партнерстві з молдавською ГО "Кутезаторул" в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна, що співфінансується Європейським Союзом через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Перший в Україні міжнародний агрокластер створять на Винниччине У Вінницькій області триває реалізація проекту "Трансграничне мережа для інноваційного сільського господарства". Ініціатива впроваджуватиметься Міжнародною громадською організацією "Єврорегіон "Дністер" в партнерстві з молдавською організацією "Кутезаторул" на території Вінницької області і 16 районів Республіки Молдова. Фінансування надане у рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова-Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу через Німецьке суспільство міжнародної співпраці (GIZ). 7 лютого відбулася прес-конференція з презентацією проекту, в якій взяли участь аплікати проекту, партнери і представник Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова-Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу. Під час заходу регіональний менеджер проекту, голова Єврорегіону "Дністер" Сергій Татусяк розповів, що одним з досягнень проекту стане відкриття Центру Інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів і сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України. Діяльність Центру, для якого буде закуплений аналітичний аналізатор амінокислот, дозволить проводити сертифікацію продукції відповідно до усіх нормативів і вимог ЄС. Завдяки реалізації проекту представники малого і середнього бізнесу агропромислового сектора повинні вийти на міжнародні ринки.

Завдяки цьому дослідженню ми даватимемо рекомендації сільгоспвиробникам з приводу того, як вирощувати якісну продукцію, конкурентну на міжнародних ринках. Має попит за кордоном українська сільськогосподарська продукція? Користується! У рамках Єврорегіону "Дністер", ми сьогодні працюємо з товаровиробниками, з нашими партнерами з-за кордону, вже є перші контракти. Дуже важливо, що Єврорегіон "Дністер" реалізує цей проект в партнерстві з Вінницькою облдержадміністрацією і Інститутом кормів і сільського господарства Поділля, який має значний досвід у сфері дослідження продукції - розповів Сергій Татусяк. Аналізатор амінокислот - сучасний і зручний апарат для визначення біохімічного складу речовин і їх якості. Скористатися послугами лабораторії зможуть виробники усіх видів сільськогосподарської продукції. Також діяльність Центру буде спрямована на проведення ключових сільськогосподарських досліджень. Заступник директора департаменту агропромислового розвитку, екології і природних ресурсів Вінницької ОГА Валентина Кирилюк відмітила, що проект "Трансграничне мережа для Інноваційного сільського господарства" повністю відповідає аграрній стратегії Вінницької області.

Мета проекту повністю відповідає тим стратегічним завданням, які ставить перед собою департамент агропромислового розвитку, екології і природних ресурсів в частині сприяння підвищенню конкурентоспроможності сільськогосподарського виробництва області, - відмітила Валентина Кирилюк. Також чиновник відмітив, що опитування, проведене департаментом показав, що тема проекту актуальна. - Попереднє опитування показало, що інтерес до створення такого агропромислового кластера існує. 70% сільськогосподарських підприємств, а це саме малі і середні підприємства, хочуть ефективно вести своє виробництво і виходити на міжнародні ринки. "Основні види діяльності таких підприємств - це вирощування пшениці, плодів, ягід і овочів", - сказала Валентина Кирилюк.

Директор Єврорегіону "Дністер" Андрій Кавунец розповів присутнім про усі етапи реалізації проекту "Трансграничне мережа для інноваційного сільського господарства". Проект продовжиться до 30 листопада 2018 року, проте створений міжнародний агрокластер, Центр Інноваційного сільського господарства і онлайн-платформа з інформацією про сільгоспвиробників Вінницької області і Молдови діятимуть і після завершення проекту. - Онлайн-платформа матиме декілька функцій. Це буде майданчик для пошуку партнерів, у тому числі за кордоном, а також можливість представити себе і свою продукцію, свої виробничі потужності. Крім того, це буде офіційна сторінка нашого сільськогосподарського кластера, де буде розташована інформація про наші заходи і матеріали тренінгів. Зараз онлайн-платформа на етапі створення, але ми вже почали формування бази виробників на сайті Єврорегіону "Дністер", де розміщена онлайн-анкета для сільгоспвиробників, - відмітив А.Кавунець.

А. Кавунец відмітив, що окрім кластера і лабораторних досліджень, у рамках проекту заплановані тренінги і повчальні візити в Молдову і Україну з метою обміну досвідом між сільгоспвиробниками. Також планується друк інформаційного видання для сільгоспвиробників. Олександр Корнийчук, директор Інституту кормів і сільського господарства Поділля НААН підкреслив, що дослідження Центру, створеного у рамках проекту, дозволять визначити новий аграрний потенціал регіону, виявити додаткові рентабельні культури і створити конкурентоздатний, економічно вигідний, замкнутий ланцюжок виробництва. Мі повинні налагодити роботу ланцюга : якісне виробництво - переробка - ефективна реалізація на міжнародних ринках збуту, - помітив академік Василь Петриченко.

Менеджер з фінансових питань і контрактів ЕаРТС Європейського Союзу Каталина Аргир, яка також взяла участь в прес-конференції, розповіла, що у рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова-Україна Європейський Союз фінансує 16 проектів. - З 16-ти проектів, які ми фінансуємо цього року, - це єдиний проект, який торкається сільського господарства, тому це дуже важливий проект, - підкреслила пані Каталина. Метою Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства (EaPTC) є створення сприятливих умов для розвитку трансграничної співпраці з урахуванням специфіки кожної території. Програма спрямована на розвиток здатності державних і недержавних органів сусідніх країн разом розробляти і впроваджувати спільні пограничні проекти.

У рамках одного такого маленького проекту ви робите більш ніж достатньо. Чому маленького? Тому що ми зараз говоримо з ЄС з приводу продовження цієї програми Східного партнерства і тоді ми зможемо говорити про великі проекти, в яких можна буде здійснювати також інфраструктурні роботи. Але доки у рамках одного проекту ми не можемо вирішити усі проблеми, які у нас є в сільському господарстві, але важливо, що спільна робота України і Молдови над рішенням проблем вже почалася, - відмітила менеджер з фінансових питань і контрактів ЕаРТС Європейського Союзу. Наостанок Сергій Татусяк підсумував, що активна фаза створення агрокластер вже почалася. У рамках проекту підприємці України і Молдови вже налагоджують продуктивну співпрацю.


 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         
 
  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН 2014  

м. Вінниця, проспект Юності, 16

(0432) 46-41-16, 46-40-10, 43-30-48

fri@mail.vinnica.ua