Головна     Історія     Адміністрація     Структура     Сорти     Технології     Послуги     Видання     Підготовка кадрів     Довідкова інформація

 
 

Інноваційний розвиток тваринництва в ринкових умовах.

17 травня 2018 року на базі ДП ДГ “Олександрівське” НВЦ “Соя” НААН відбулась нарада з керівниками дослідних господарств мережі НААН “Інноваційний розвиток тваринництва в ринкових умовах”. На Вінничину завітали – президент НААН Ярослав Гадзало, в.о. першого віце-президента НААН Михайло Гладій та директори знакових у державі наукових устано.

Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН, Інститут тваринництва НААН, Інститут розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН, Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН, Інститут свинарства і агропромислового виробництва НААН, Інститут тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» – ННСГЦ з вівчарства", Черкаська Державна сільськогосподарська дослідна станція ННЦ "Інститут землеробства НААН", Державна дослідна станція птахівництва НААН є нині тими осередками, де розробляються програми розвитку сільського господарства на перспективу.

Андрій Тучик, директор ДП ДГ ”Олександрівське” НВЦ “Соя” НААН, ознайомив колег із технологією та виробничими показниками сучасного племзаводу з розведення корів українських червоно-рябої та чорно-рябої молочних порід. «Племінні репродуктори та племзаводи нині зосталися лише у системі НААН», – зазначив президент НААН Ярослав Гадзало. Спад поголів’я ВРХ – тенденція останніх десятиліть. Лише за останні два роки кількість господарств зменшилась на 968, а тварин – на 219 тис. голів. Є такі господарства, що за рік скорочують поголів’я на 25 %. Назагал аграрний сектор за роки незалежності значно знизив виробничі показники у порівнянні з 1990 роком, зокрема у тваринницькій галузі – вироблено лише 52 % до зазначеного періоду. Тотальне недофінансування не додає авторитету науці. Статистика річ уперта – нині список науковців-аграріїв налічує 7 тисяч осіб, 15 років тому – 15 тисяч. Загальна вимога часу для науки – стати центром і дорадчим органом для агроформувань, які займаються тваринництвом незалежно від форми власності, та об’єднаних територіальних громад.

Зібрання на Вінниччині не випадковість. Область є лідером у державі з виробництва тваринницької продукції. Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН, створений майже пів століття тому в центрі України, має вагомий доробок із створення сортів багатьох видів кормових культур: багаторічних бобових та злакових трав (люцерни, конюшини, лядвенцю рогатого, стоколосу безостого, костриці очеретяної, тимофіївки лучної), однорічних зернокормового напрямку (горошку ярого, горошку паннонського, тритикале) та зернобобових (соя, боби кормові, горох, квасоля).

Олександр Корнійчук, директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, наголосив на стратегії виробництва кормів, яка полягає у тому, що 1 т високопоживних кормів має забезпечити виробництво 1 т молока, 0,13 т м’яса ВРХ, 0,35 – свинини, 0,45 – м’яса птиці, 5,5 тисяч яєць.

Інститутом кормів та сільського господарства Поділля НААН розроблено технології вирощування кормових культур, формування агроценозів луків та пасовищ, проводиться аналіз оцінки якості сировини та кормів. Олександр Корнійчук підкреслив, що у собівартості тваринницької продукції корми займають 50-75 %. Зелені жнива настали, додав керівник, тому нині негайно слід приступити до скошування люцерни, аби не втратити потенціал наступних укосів.

Такі виїздні наради переоцінити важко. На базі господарств можна оцінити ситуацію не на папері, а що називається – на практиці. Тут нічого не приховати і не прикрасити. Професійне око замулити не вдасться... Наступна зустріч у такому складі відбудеться, вочевидь, 24 травня на теренах степової зони України. До розмови про стан та завдання інноваційного забезпечення вівчарства в дослідних господарствах мережі НААН запросив Юрій Вдовиченко – директор Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» – ННСГЦ з вівчарства".

 

 
 

 

         
 
  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН 2014  

м. Вінниця, проспект Юності, 16

(0432) 46-41-16, 46-40-10, 43-30-48

fri@mail.vinnica.ua